MPA40BT PRO Taşınabilir Hoparlör
0 - Yorum Yap
Marka
20.108,57 TL
2.137,88 TL den başlayan taksitlerle!
All-in-One Portable 40W PA System with Bluetooth Connectivity, Battery Operation and Transport Handle
Product Features
  • All-in-one portable PA system with full Bluetooth connectivity
  • Incredibly simple to set-up and use - no technical background required
  • 40 Watts of powerful, high-quality sound for audiences of up to 250 people
  • Connect your iPod, iPhone, iPad or any other MP3 player via Bluetooth
  • AC & battery operated with up to 12 hours continuous use per battery charge
  • Retractable luggage-style handle & sturdy wheels provide effortless transport
  • High-quality dynamic microphone with cable included
  • 2 microphone inputs with individual volume control
  • Additional Aux input to connect to your CD player
  • Effective and extremely musical 2-band EQ for perfect sound tuning
  • Powerful 8" woofer and high-resolution tweeter driven by a Class-D amplifier
  • Integrated stand mounting with 35 mm pole socket
  • "Planet Earth" switching power supply for maximum flexibility (100 - 240 V~) and low power consumption for energy savings